fenster-verkleinern

 

head-vorgemerkte-produkte

 

 

link-zum-kontaktformular

 

ept connectors logo

Vaše vzdělávání u společnosti ept

Konektory? Co to je?

Učni ve společnosti ept
Tuto otázku nám žáci kladou při hledání místa ke studiu jako první, když narazí na firmu ept GmbH. Ve firmě ept vyrábíme elektronické konektory pro veškeré aplikace v průmyslu a v automobilovém průmyslu. Písmena ept při tom znamenají „elektronická přesná technika“.
Co to jsou vlastně konektory?

Konektory slouží k připojování a odpojování elektrických kabelů

Existují různé druhy konektorů, se kterými se setkáváte každý den, např. zástrčky do zásuvek, konektory na v počítačích nebo ke spojení desek plošných spojů. To poslední je speciálním zaměřením firmy ept. Tyto konektory často musí splňovat určité specifikace a normy nebo být vyrobeny speciálně dle požadavků zákazníka. Nacházíme je pak v komplexních elektronických ovládáních, herních konzolích nebo v automobilu. V každém čtvrtém autě na světě najdete konektor ept.

Jaké je vzdělávání ve společnosti ept?

Samozřejmě, že musí produkty pro použití v těchto oblastech splňovat velmi vysoké požadavky. Pro zajištění této kvality potřebuje firma ept kompetentní zaměstnance, kteří provádí svou práci zkušeně a s nadšením. Nejraději u společnosti ept vidíme, když jsou tito zaměstnanci vzděláni samotnou firmou. „Našim učňům nabízíme ty nejlepší podmínky pro nastartování jejich profesní kariéry,“ vysvětluje personální ředitel Joachim Ruber. „Proto se také pokoušíme je při učení a sbírání zkušeností optimálně podporovat.“ Učni tak stráví již první víkend společně se svými vyučujícími, aby se vzájemně seznámili a zažili spolu zábavu mimo všední pracovní den. I poté jsou podporováni: kromě příspěvku na dovolenou a na Vánoce, vlastního auta pro učně a kreativních projektů získají učni i maximální podporu při přípravě na zkoušky. Učni se mohou na zkoušky připravovat během pracovní doby a dokonce za ně ept uhradí náklady za přípravné kurzy.
U firmy ept si můžete vybírat z 8 různých vzdělávacích oborů od nástrojařů přes ekonomy v průmyslu až po pracovníky povrchové úpravy kovů. Každý z těchto oborů je samozřejmě vhodný jak pro chlapce, tak i pro dívky, jak je u společnosti ept každý rok prezentováno na setkání Girlsday. Pokud to nestačí, můžete absolvovat duální studium a odborné vzdělávání zkombinovat s vysokoškolským studiem. Nejlepší šance na profesní vývoj a kariéru v rámci firmy mají u společnosti ept v každém případě mladí uchazeči o své první pracovní místo.
Vzdělávání s kvalitou

Které vzdělávací obory jsou nabízeny?

Nástrojař

Učební obor Nástrojař
Jako nástrojař budete vyrábět nástroje pro průmyslovou sériovou výrobu. K nim patří řezací, tvarovací a vstřikovací nástroje a přípravky. To samozřejmě vyžaduje absolutní přesnost v řádu 1/1000 a zvládání všech důležitých obráběcích procesů, jako je např. pilování, vrtání, soustružení, frézování, broušení.

Informace o oboru Nástrojař

Technický produktový designér

V tomto oboru se spojuje kreativita s technikou! Jako zaměstnanec konstrukčního oddělení budete vytvářet modely, technické výkresy a dokumentaci pro výrobu nástrojů, strojů a zařízení a pro zpracující techniku. K nejdůležitějším pracovním prostředkům při tom patří počítače a speciální systémy 3D-CAD.

Informace o oboru Technický produktový designér

Mechatronik

Mechatronik
Jako mechatronik budete pracovat při montáži a opravách komplexních strojů, zařízení a systémů. Kromě toho plánujete a řídíte procesy a kontrolujete výsledky práce, sestavujte skupiny součástek a komponenty z mechaniky a elektroniky do mechatronických systémů a seznamujte zákazníky s těmito systémy.

Informace o oboru Mechatronik

Procesní mechanik pro plasty a kaučuk

Procesní mechanik
Plastové a kaučukové výrobky jsou již neodmyslitelnou součástí moderního světa. Procesní mechanici vyrábí v naší firmě hotové díly z různých plastových granulátů. Naučíte se mimo jiné montovat nástroje do vstřikovacích strojů, obsluhovat tato vysoce moderní zařízení a provádět na nich údržbu a programování.

Informace Procesní mechanik

Ekonom v průmyslu

Ekonomka v průmyslu
Ekonomové v průmyslu jsou velmi flexibilní, protože jsou využíváni ve všech odděleních. Přecházení mezi odděleními je možné díky zajímavému a pestrému vzdělávacímu oboru a získáte vynikající přehled o celé obchodní problematice v oblasti průmyslu.

Informace o oboru Ekonom v průmyslu

Pracovník pro povrchovou úpravu

Pracovník pro povrchovou úpravu
Jako pracovník povrchové úpravy budete zpracovávat a zušlechťovat pomocí chemických, elektrochemických, elektrických a fyzikálních procesů různé kovové a plastové povrchy. Tímto zušlechtěním propůjčíte povrchům vlastnosti, jako jsou elektrická vodivost, antikorozní ochrana a teplotní odolnost.

Informace Pracovník povrchové úpravy

Odborný IT pracovník pro systémovou integraci

Odborný IT pracovník pro systémovou integraci
Odborný pracovník IT v oboru systémové integrace aplikuje specifické požadavky do komplexních hardwarových a softwarových systémů. Při tom je specialistou, který se velmi dobře vyzná v komplexním světě počítačových sítí.

Informace Odborný pracovník IT

Odborník pro logistiku skladování

Odborník pro logistiku skladování
Jaké dodávky přicházejí? Kam se zbožím? Kdy a kolik se musí vyexpedovat?
Jako odborník pro logistiku skladů budete mít pod kontrolou celý tok materiálu v provozu. Transportní zařízení a systémy skladové evidence vám pomohou zboží správně uskladnit, evidovat a expedovat.

Informace o oboru Odborný pracovník pro logistiku skladů

Která místa pro vzdělávání jsou aktuálně ještě volná?

Volná místa pro další školní rok najdete v této sekci pro stahování:
Volná studijní místa u společnosti ept

Jak se můžu o učňovské místo ucházet?

Máte zájem, jste angažování, otevření novým věcem a aktivní a rádi se učíte? Není pro vás problém pracovat v týmu? Projevujete zájem o studium a techniku a dokážete jednat s ostatními lidmi otevřeně, vstřícně a přátelsky?

Pak se budeme těšit na vaší žádost!

Potřebujeme od vás následující údaje:

  • Dopis s uvedením vzdělávacího oboru
    Životopis
    Obě poslední vysvědčení
    Potvrzení o praxi (dle možností)

Kdy bych se měl ucházet místo?

Svou žádost nám zašlete při obdržení závěrečného vysvědčení do konce srpna pro zahájení studia následující školní rok poštou nebo e-mailem:

ept GmbH
Personální oddělení
Bergwerkstr. 50
86971 Peiting
personal@ept.de

Kontaktní osoba: Heide Ramminger

Pro další informace vám jsou k dispozici:

Heide Ramminger


Pro obchodní a technické obory:


Heide Ramminger
Tel. +49 (0) 88 61/25 01 136
heide.ramminger@ept.de
Konrad Socher


Pro průmyslové obory v závodu Peiting:

Konrad Socher
Tel. +49 (0) 88 61/25 01 298
konrad.socher@ept.de
Tobias Blum


Pro průmyslové obory v závodu Buching:

Tobias Blum
Tel. +49 (0) 83 68/70 9 26
tobias.blum@ept.de

Praxe u společnosti ept

Můžu u společnosti ept absolvovat praxi?

Žáci a studenti mají u společnosti ept možnost seznámit se formou praxe s různými vzdělávacími obory, pracovními oblastmi a naší firmou.

Nabízí se i orientační praxe pro žáky?

Můžete u nás v časech stanovených školami, popř. o prázdninách absolvovat seznamovací praxi v nabízených vzdělávacích oborech.

Vezměte prosím na vědomí, že si musíte seznamovací praxi včas zajistit, protože se můžeme současně věnovat jen omezenému počtu žáků.

Podklady k přihlášce obsahující průvodní dopis, životopis a aktuální vysvědčení zašlete na následující adresu:

ept GmbH
Personální oddělení
Bergwerkstr. 50
86971 Peiting
personal@ept.de

Ochotně vám bude v případě další otázek k dispozici paní Rammingerová.
Kontaktujte společnost ept connector s.r.o.
Personální oddělení+420 (0) 352 350-234+420 (0) 352 350-244+420 (0) 355 337-400info@ept.czSídlo společnosti:
Úžlabí 868
357 09 Habartov, Czech Republic
Provozovna:
Pohraniční stráže 44
357 03 Svatava, Czech Republic
Výcvik aktuální
červen 2018 Peiting
Prezentace pracovní kariéry ve firmě ept u příležitosti „Dne otevřených dveří“
Jsi tady:
nbsp;
facebookInstagramtwitteryoutubexingLinkedIn